Obchodní podmínky: Často kladené dotazy

Podívejte se na nejčastější otázky týkající se dTest obchodních podmínek. Pokud na svůj dotaz nenajdete odpověď, neváhejte nás kontaktovat. 

Často kladené dotazy

Co jsou dTest obchodní podmínky?

dTest obchodní podmínky jsou vzorovým standardem – vzorový standard obchodních podmínek pro internetový prodej spotřebitelům. Obchodník má možnost za poplatek převzít naše vzorové podmínky a užívat značku dTest obchodní podmínky. Certifikované podmínky aktuálně využívá několik desítek obchodníků, přehled naleznete na www.dtest.cz/dop.  

Značka dTest obchodní podmínky má vysokou důvěru u spotřebitelů, což vám přináší konkurenční výhody.  

dTest obchodní podmínky odpovídají aktuální legislativě. V případě legislativních změn všechny držitele naší certifikace o této skutečnosti včas informujeme. Tato služba je započtena v ceně licence. V průběhu trvání licence již nehradíte žádné další poplatky. 

Schvalovací proces z naší strany zajistí, že vaše obchodní podmínky splňují veškeré zákonné náležitosti.

Své obchodní podmínky si vytvoříte přes naší platformu podnikatel.dtest.cz, která vás celým procesem provází a šetří čas vám i nám. Bez registrace to bohužel nejde. Budete mít přehled o všech svých licencích, o tom, do kdy jsou platné, a také přístup ke stažení všech dokumentů včetně značky dOP. 

dTest zpracoval pro zájemce návod k vytvoření obchodních podmínek, který je dostupný v záložce Dokumentace zdarma. V takovém případě nelze zmiňovat, že se jedná o obchodní podmínky schválené dTestem.  Pokud by chtěl zájemce uvádět značku obchodních podmínek dTest a využít zpracované obchodní podmínky dTestem, pak je tak možné učinit pouze po uzavření licenční smlouvy, na dobu platnosti licence a po úhradě licenčního poplatku.

Naše obchodní podmínky upravují vztahy pouze mezi podnikatelem a spotřebitelem a jsou určeny výhradně pro e-shopy s přímým prodejem nového zboží. Pro kamenné prodejny a služby je použít nelze. Nicméně jako inspiraci zdarma můžete použít náš návod na vytvoření obchodních podmínek, který je dostupný na v záložce Dokumentace zdarma.

dTest obchodní podmínky odpovídají české legislativě a lze je tedy použít pouze pro e-shopy, které cílí na české spotřebitele.  

Individuální kontrolu obchodních podmínek neprovádíme. 

V případě legislativních změn všechny držitele naší certifikace o této skutečnosti včas informujeme. Tato služba je započtena v ceně licence. V průběhu trvání licence již nehradíte žádné další poplatky. 

Poplatek činí 3500 Kč + 21% DPH pro jeden e-shop na 12 měsíců. Platnost licence se počítá od schválení podmínek oběma stranami.   

Ano. Licenci pro druhý e-shop poskytujeme za poplatek 3000 Kč + 21% DPH. Za každý další e-shop činí poplatek 2500 Kč + 21% DPH.

Ne, grafickou podobu značky není možné jakkoliv modifikovat. V grafickém manuálu se dočtete, jak značku správně používat. 

Jedná se o nástroj, pomocí něhož může provozovatel upozornit návštěvníky svého e-shopu na skutečnost, že používá certifikované obchodní podmínky dTest. Více informací naleznete v grafickém manuálu. 

Výhody registrace

Podpis smluv online

Připravili jsme pro vás online systém smluv, které vyřídíte z pohodlí vaší kanceláře a klidně i na cestách.

Časová úspora

Díky profilu vaší firmy vyřídíte většinu úkonů rychle a bez opakovaného vyplňování údajů.

Ucelené vzdělávání

Získejte zdarma přístup k našim videokurzům a dalším materiálům ke stažení a také přehled navštívených kurzů.